Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Wtorek, 2017-12-12

Imieniny: Ady, Aleksandra

Statystyki

  • Odwiedziny: 272020
  • Do końca roku: 19 dni
  • Do wakacji: 192 dni

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

…..Być dobrym jak Św. Mikołaj …To kolejna akcja Klubu  Wolontariatu dla polskich dzieci z Sąsiadowic na Ukrainie. Wszędzie dzieci chcą być otaczane troską , miłością, wszędzie dzieci  lubią słodycze, chcą mieć zabawki.

Już za kilka dni każda klasa z naszej szkoły oraz przedszkolaczki wylosują  imię i nazwisko dziecka  dla którego zrobią paczkę świąteczną, w których będą słodycze, zabawki i przybory szkolne. Mamy nadzieję że po raz  kolejny Nasi Uczniowie i ich Rodzice ochoczo i z wielkim zaangażowaniem włączą się w tą  akcje.  Paczki te dotrą na Ukrainę w przerwie świątecznej . 

Artykuły

Wizyta Świętego Mikołaja

2017-12-10

Tradycyjnie 6 grudnia dzieci w naszym przedszkolu od rana wypatrywały Świętego Mikołaja. Zapowiadał się uroczysty dzień, dzieci były bardzo podekscytowane tą wizytą. Wreszcie długo oczekiwany Gość zjawił się w przedszkolu z wymarzonymi prezentami. Było trochę strachu, łez, ale najwięcej radości i uśmiechu na twarzach dzieci.

 

Czytaj więcej o: Wizyta Świętego Mikołaja

Projekt z klasą

2017-12-06

Projekt ma na celu przybliżenie rówieśnikom i społeczeństwu lokalnemu historii naszego regionu z czasów IIwojny światowej i okupacji. Chcemy ocalić od zapomnienia to, co wartościowe i bezcenne – losy wybranych osób, ich przeżycia i wspomnienia. To, co się wydarzyło w czasie II wojny światowej odcisnęło piętno w pamięci ludzi, którzy są najlepszymi świadkami historii. Zamierzamy udokumentować ich dokonania i przedstawić społeczności lokalnej. Chcemy też zorganizować wystawę fotografii, dokumentów i pamiątek, w czasie wieczornicy posłuchać wspomnień nigdy wcześniej niepublikowanych. Otworzy to nas na ludzi i będzie miało wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych.

  Zapraszamy do głosowania

 https://youtu.be/Ke0XAnbLfOk

Czytaj więcej o: Projekt z klasą

Muzeum Lizaka w Jaśle

2017-12-06

5 grudnia  2017 roku uczniowie klas I -III uczestniczyli w bardzo „słodkiej‘ wycieczce do Muzeum Lizaka w Jaśle. Po muzeum oprowadzała dzieci pani przewodnik, która opowiadała o początkach powstawania lizaków i historii zakładu Liwocz. Dzieci miały możliwość  powąchania aromatów i spróbowania różnego rodzaju cukrów, które są wykorzystywane do produkcji słodyczy. Zobaczyły również  maszyny stosowane w karmelarstwie. Najwięcej radości sprawiło wszystkim własnoręczne wykonanie lizaka.

Czytaj więcej o: Muzeum Lizaka w Jaśle

Andrzejki w przedszkolu

2017-11-29

Andrzejki w przedszkolu

W poniedziałek 27.11. 2017 r. nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości, zabawy, uśmiechu oraz integracji grupy. Dziękujemy rodzicom za pomoc  w przygotowaniu tej imprezy.

Czytaj więcej o: Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki

2017-11-28

Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zgodnie z tradycją dnia 28 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klas IV-VI. Dyskoteka trwała dwie godziny. Dziewczęta z szóstej klasy przygotowały ciekawe zabawy. Wszyscy bawili się świetnie. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie  pysznego poczęstunku.

 

Czytaj więcej o: Andrzejki

Przejdź do góry