Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Piątek, 2017-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Statystyki

  • Odwiedziny: 236698
  • Do końca roku: 72 dni
  • Do wakacji: 245 dni

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Święto Edukacji Narodowej

2017-10-17

Dnia 16 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się 
akademia z okazji Dnia Nauczyciela.
Organizatorem uroczystości był Samorząd Uczniowski pod kierunkiem
pani Małgorzaty Łętek i pani Małgorzaty Ożóg.  
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli.
Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i  troskę o dobro wychowanków.
Pani dyrektor Anna Reguła złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi.

 

Czytaj więcej o: Święto Edukacji Narodowej

Dzień chłopaka

2017-10-10

 

Dnia  28 września w naszej szkole przedstawiciele Spółdzielni Uczniowskiej i Samorządu Szkolnego  zorganizowali dyskotekę z okazji przyjęcia czwartoklasistów do grona spółdzielców oraz zbliżającego się Dnia Chłopaka.

Czytaj więcej o: Dzień chłopaka

Współpraca z polską szkołą w Strzelczyskach

2017-09-28

Klub Wolontariatu nawiązał współpracę z polską szkołą w Strzelczyskach  i przekazał książki, materiały dydaktyczne oraz pomoc finansową. 

 

Strzelczyska - wioska koło Mościsk w obwodzie lwowskim na Ukrainie. To miejsce zamieszkują  Polacy, mimo że od zmiany granic minęło już ponad 70 lat.  Znajduje się tam  polska szkoła -  dar Rzeczypospolitej Polskiej. Jest ona nagrodą dla mieszkających tam rodaków za pielęgnowanie polskości w najmroczniejszych czasach komunizmu. Otwarta  została w 2003 roku. Jest to  9-klasowa szkoła z polskim językiem nauczania. Uczęszcza do niej  70 dzieci, z rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Uczą się nie tylko języka polskiego, ale też polskiej historii, geografii, kultury i tradycji. Od lat są ostoją polskości w tej części Ukrainy.

 

Czytaj więcej o: Współpraca z polską szkołą w Strzelczyskach

Powiatowe indywidualne zawody lekkoatletyczne

2017-09-25

22.09.2017 r. w Pustkowie Osiedlu odbyły się powiatowe indywidualne zawody lekkoatletyczne.
Sebastian Cichowski zajął pierwsze miejsce w biegu na dystansie 1000 m.Awansował tym samym na zawody wojewódzkie które odbędą sie 27 września w Rzeszowie. Gratulujemy.

 

Czytaj więcej o: Powiatowe indywidualne zawody lekkoatletyczne

Narodowe Czytanie Wesela

2016-09-07

W sobotę 2 września 2017 roku w tysiącach miejsc całej Polski, odbyło się Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego .
Była to już VI edycja ogólnopolskiej akcji, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.
W akcję tę 7 września włączyła się społeczność Zespołu Szkół w Lipinach organizując spotkanie z udziałem dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów. 
 Uczniowie klasy VI, VII i IIg przeczytali kilka wybranych fragmentów utworu. Mamy nadzieję że to krótkie spotkanie z literaturą zachęci dzieci i młodzież do czytania książek.

 

 

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie Wesela

Przejdź do góry