Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Czwartek, 2016-12-08

Imieniny: Delfiny, Marii

Statystyki

  • Odwiedziny: 142071
  • Do końca roku: 23 dni
  • Do wakacji: 197 dni

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

IV edycja projektu "Żywe muzeum" w Rzeszowie"

2016-12-07

 

Klaudia Kokoszyńska i Łukasz Kluza uczestnikami projektu "Żywe muzeum" w Rzeszowie" 

IV edycja projektu edukacyjnego „Żywe Muzeum” została przygotowana w formie gry terenowej. Dla uczniów podkarpackich szkół  wyznaczono na terenie Rzeszowa punkty związane z historią i działalnością „Solidarności” (np. dawny Dom Kolejarza przy placu Ofiar Getta, zamek Lubomirskich, kościół farny, klasztor oo. Bernardynów, Zakład Karny w Załężu). Start miał miejsce w budynku Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Słowackiego 18 w Rzeszowie, gdzie młodzież otrzymała mapki i wytyczyła szlak swojej wędrówki. Na szlaku uczniowie mogli spotkać wielu ciekawych ludzi – „świadków historii” i wysłuchać ich niezwykle cennych relacji, poznać historię rzeszowskiego zamku Lubomirskich czy też uczestniczyć w pokazach edukacyjnych filmów dokumentalnych. W projekcie „Żywe Muzeum” wzięło udział 1509 uczniów z 39 szkół z Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Kokoszyńska i Łukasz Kluza.

 

Czytaj więcej o: IV edycja projektu "Żywe muzeum" w Rzeszowie"

Kartki świąteczne

2016-12-04

Uczniowie z Klubu Wolontariatu wykonali kartki, których  tematem przewodnim były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony będzie na pomoc dla Zuzi.

 

 

Czytaj więcej o: Kartki świąteczne

Nicola Gąsior na mistrzostwach świata w Riesa w Niemczech.!!!

2016-11-28

Nicola Gąsior na mistrzostwach świata w Riesa  w Niemczech.!!!

 Nasza uczennica klasy III odniosła wspaniały sukces  w zawodach akrobatycznych. Wraz z zespołem zajęła 8 miejsce, tuż za finałem, w mistrzostwach świata w kategorii Mini Formacje Soul Dance. Nicola uczęszcza na zajęcia do  Soul  Dance Szkoły Tańca i Ruchu w Dębicy.   Brawo Nicola, gratulujemy  serdecznie.

Czytaj więcej o: Nicola Gąsior na mistrzostwach świata w Riesa w Niemczech.!!!

Wycieczka do Rzeszowa

2016-11-29

28 listopada klasy IV, V, VI uczestniczyły w   wycieczce autokarowej do Rzeszowa. Najpierw uczniowie udali się do kina Helios na film pt. „ Trolle”,a następnie do fabryki bombek choinkowych „Romex” w Rzeszowie.
Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia i zapoznania się z  etapami procesu powstawania bombek.Zwiedzanie fabryki rozpoczęliśmy od pomieszczenia, w którym pani, ze szklanych rurek rozgrzanych nad palnikiem ogniowym, wydmuchiwała ustami okrąglutkie bombki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, a następnie potrząsa, dzięki czemu bombki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. W ten sposób nabierały one srebrnego koloru i jednocześnie otrzymywały warstwę, dzięki której stawały się bardziej odporne na stłuczenie. W następnym pomieszczeniu, do którego zaprowadziła nas nasza przewodniczka, panie zdobiły bombki - malowały je kolorowymi farbkami i ozdabiały brokatem. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Znajdują się tam piękne i fantazyjne oryginalnie malowane wzory oraz całe krajobrazy. Na pamiątkę pobytu każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę  ze swoim imieniem.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Rzeszowa

Andrzejki

2016-11-23

Dnia 22.11.2016 roku w naszej Szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Uczniowie klasy IV, Vi i VI  mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość.
Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Czytaj więcej o: Andrzejki

Przejdź do góry