Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2017-01-22

Imieniny: Dominiki, Mateusza

Statystyki

  • Odwiedziny: 152279
  • Do końca roku: 343 dni
  • Do wakacji: 152 dni

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Artykuły

Dar serca

2016-12-23

 

Dobro – im więcej go  z siebie dajesz, tym więcej go dostajesz…

Dobro powróciło  do naszej szkoły, a wszystko dzięki Państwu Agnieszce i Bartoszowi Kolak. To oni  wylicytowali w Mikołajkowym Darze Serca widowisko Magiczny Świat Baniek i ofiarowali go uczniom naszej szkoły. Oczywiście Państwo Kolak wraz z synkami odwiedzili naszą  szkołę i uczestniczyli w tym pięknym pokazie. 

Wszyscy przenieśliśmy się w bańkowy świat. … pięknych , delikatnych, cienkich, błyszczących, zwiewnych i ulotnych  baniek…. Bańki wzbudzały zachwyt u wszystkich … przyciągały uwagę …

Przez całe widowisko uśmiech nie znikał z twarzy dzieci, szczególnie tych najmłodszych.

Dziękujemy Panu Maćkowi Słabosz  za  niezapomniane chwile radości.

Dziękujemy  P Agnieszce i Bartoszowi Kolak za ten dar serca.

 

Czytaj więcej o: Dar serca

Betlejemskie Światło Pokoju

2016-12-21

Przedstawiciele Gromady Zuchowej z Lipin wzięli udział w uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju w Urzędzie Gminy w Pilźnie i przywieźli je do Lipin.  Tegorocznej sztafecie przyświeca hasło „Odważnie twórzmy pokój”. Historia Betlejemskiego Światełka Pokoju sięga 1986 roku. Każdego roku dwoje wybranych losowo skautów odbiera Światełko z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, a potem jest ono rozsyłane dalej, do wszystkich krajów, za pośrednictwem harcerzy na całym świecie. Betlejemskie Światło Pokoju powinno palić się na wigilijnym stole, niosąc dobrą nowinę, nadzieję, miłość i pokój. Ogień ma łączyć ludzi, uszczęśliwiać i ogrzewać ich w ten wyjątkowy świąteczny czas. Powinno zgasnąć w ostatnim dniu świąt i trzeba pilnować, żeby nie nastąpiło to wcześniej.

Czytaj więcej o: Betlejemskie Światło Pokoju

Finał akcji "Mikołajkowy dar serca"

2016-12-12


W sobotę w Domu Kultury w Pilźnie odbył się finał akcji "Walczymy o życie rodzeństwa", w którym m.in. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki program artystyczny.

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.
Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.
Za pomoc i życzliwość
 
DZIĘKUJEMY !

 

Czytaj więcej o: Finał akcji "Mikołajkowy dar serca"

,,Wolontariat- przestrzeń czynienia dobra"-

2016-12-12

,,Wolontariat- przestrzeń czynienia dobra"- Ogólnopolska Konferencja w CWK w Jasionce
Do Centrum Wystawienniczo- Kongresowego w Jasionce koło Rzeszowa przybyli wolontariusze oraz osoby związane z wolontariatem z całej Polski ( blisko 1000 uczestników) nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych. Konferencja ta była okazją do wymiany doświadczeń związanych z niesieniem pomocy drugiej osobie, ale również do pokazania jak wielu młodych ludzi organizuje się w wolontariat. W tej konferencji wzięli również udział przedstawiciele Klubu Wolontariatu z naszej szkoły.

 

Czytaj więcej o: ,,Wolontariat- przestrzeń czynienia dobra"-

IV edycja projektu "Żywe muzeum" w Rzeszowie"

2016-12-07

 

Klaudia Kokoszyńska i Łukasz Kluza uczestnikami projektu "Żywe muzeum" w Rzeszowie" 

IV edycja projektu edukacyjnego „Żywe Muzeum” została przygotowana w formie gry terenowej. Dla uczniów podkarpackich szkół  wyznaczono na terenie Rzeszowa punkty związane z historią i działalnością „Solidarności” (np. dawny Dom Kolejarza przy placu Ofiar Getta, zamek Lubomirskich, kościół farny, klasztor oo. Bernardynów, Zakład Karny w Załężu). Start miał miejsce w budynku Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Słowackiego 18 w Rzeszowie, gdzie młodzież otrzymała mapki i wytyczyła szlak swojej wędrówki. Na szlaku uczniowie mogli spotkać wielu ciekawych ludzi – „świadków historii” i wysłuchać ich niezwykle cennych relacji, poznać historię rzeszowskiego zamku Lubomirskich czy też uczestniczyć w pokazach edukacyjnych filmów dokumentalnych. W projekcie „Żywe Muzeum” wzięło udział 1509 uczniów z 39 szkół z Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowała Klaudia Kokoszyńska i Łukasz Kluza.

 

Czytaj więcej o: IV edycja projektu "Żywe muzeum" w Rzeszowie"

Przejdź do góry