Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Środa, 2016-09-28

Imieniny: Libuszy, Wacławy

Statystyki

  • Odwiedziny: 119197
  • Do końca roku: 94 dni
  • Do wakacji: 268 dni

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Wszystko więc, co byście chcieli,
żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Ewangelia wg św. Mateusza

 

 

 

Prosimy o pomoc i wsparcie!

 

Społeczność naszej szkoły zwraca się z gorącą prośbą do ludzi dobrego serca i dobrej woli o pomoc w uzyskaniu funduszy na zakup i operację wszczepienia stymulatora mózgu, które mogą uratować mamę naszej 6-letniej koleżanki Kingi.

U Zuzanny Górki  zdiagnozowano pląsawicę Huntingtona, która powoduje obumieranie komórek nerwowych w mózgu i ogranicza stopniowo możliwość samodzielnego poruszania się. Jedyną szansą na zatrzymanie choroby jest operacja wszczepienia stymulatora do mózgu.

Koszt operacji i stymulatora wynosi 62000 zł, rodzina niestety nie posiada takich środków.

Prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe.

Konto Stowarzyszenia:46 2490 0005 0000 4600 8805 1930 Alior Bank

tytułem: darowizna dla Zuzanna Górka

 

Artykuły

Narodowe Czytanie Quo vadis

2016-09-07

W sobotę 3 września 2016 roku w tysiącach miejsc całej Polski, odbyło się Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza.
Była to już V edycja ogólnopolskiej akcji, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, nawiązująca do ustanowionego przez Sejm i Senat RP Roku Henryka Sienkiewicza.
W akcję tę 7 września włączyła się społeczność Zespołu Szkół w Lipinach organizując spotkanie z udziałem dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów.
Podczas spotkania, dzięki krótkiej prezentacji pani bibliotekarki Renaty Stechnij uczniowie mogli przenieść się duchem w klimat epoki Rzymu za panowania Nerona oraz poznać okoliczności towarzyszące powstaniu Quo vadis.
Kolejno, uczestnicy przeczytali osiem fragmentów powieści. Mamy nadzieję że to krótkie spotkanie z literaturą zachęci dzieci i młodzież do czytania książek.

 

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie Quo vadis

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

2016-09-05

1 września 2016 r. uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny mszą św. odprawioną w klasztorze O.O. Karmelitów w Lipinach.
Po nabożeństwie przed budynkiem szkolnym odbyła się inauguracja roku szkolnego
2016/ 2017. Na uroczystym apelu spotkali się Dyrektor Szkoły pani Anna Reguła, nauczyciele, uczniowie i licznie przybyli rodzice uczniów.
Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu flagowego i wciągnięcia flagi na maszt oraz wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.  Pani  dyrektor przypomniała  o ważnym wydarzeniu w historii Polski, 77– tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, podkreślając wagę tego wydarzenia. Pamięć poległych bohaterów w II wojnie światowej uczciliśmy minutą ciszy.
Następnie pani dyrektor 
przekazała  informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym. Po wysłuchaniu informacji uczniowie wraz z wychowawcami udali sie do klas.
Wszystkim nauczycielom i uczniom, całej społeczności szkolnej życzymy udanego nowego roku szkolnego.

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Wycieczka do Woli Gułowskiej

2016-07-01

25-26 czerwca odbyła się wycieczka integracyjna mieszkańców Lipin i pracowników szkoły do Woli Gułowskiej. Celem wyjazdu było odwiedzenie O. Janusza Bębnik byłego  Przeora Lipin , a obecnie pracującego w Sanktuarium Maryjnym  Patronki Żołnierzy Września. Na trasie wycieczki znalazły się również takie miejsca jak Nałeczów,  Kazimierz Dolny, Wola Gułowska, Wola Okrzejska, Radzyń Podlaski i Sandomierz.

Czytaj więcej o: Wycieczka do Woli Gułowskiej

Pożegnanie klasy III G

2016-06-27

Dnia 23 czerwca 2016 r. odbyła się uroczystość  pożegnania uczniów klasy III g. Na początku uczniowie odtańczyli  poloneza a następnie skierowali słowa podziękowania do rodziców, obecnych i byłych nauczycieli, którzy kształtowali ich aktywność i rozwijali zainteresowania, wszystkich pracowników szkoły, koleżanek i kolegów. Wiele wzruszeń dostarczyli gimnazjaliści wszystkim obecnym na uroczystości przedstawiając prezentację multimedialną przypominającą najciekawsze momenty z ich życia szkolnego.
Następnie klasę III gimnazjum w imieniu młodszych kolegów pożegnała klasa II gimnazjum.

I choć dotarliście do mety ważnego etapu życia, musicie pamiętać, że do mety przybywa się tylko  po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pamiętając przy tym, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym, dla których pokonywanie siebie jest źródłem rozwoju. 
Życzymy Wam dalszej wytrwałości, radości, dokonywania dobrych wyborów oraz sukcesów.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie ZS w Lipinach.

 

Czytaj więcej o: Pożegnanie klasy III G

Zobowiązanie zuchowe

2016-07-01

We wtorek 21.06.2016 r. zuchy z Lipin złożyły swoje Zobowiązanie Zuchowe. "Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha" to najważniejsze słowa, które  dwudziestu zuchów wypowiedziało dobrowolnie w czasie uroczystego ogniska. W uroczystości uczestniczyli także harcerze a pięcioro z nich złożyło Przyrzeczenie Harcerskie.
Zuchom i harcerzom gratulujemy a pani Małgorzacie Staniec serdecznie  dziękujemy za zaproszenie i niezwykle miłe  przyjęcie.

Czytaj więcej o: Zobowiązanie zuchowe

Przejdź do góry