Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Piątek, 2016-10-28

Imieniny: Narcyza, Serafina

Statystyki

  • Odwiedziny: 130002
  • Do końca roku: 64 dni
  • Do wakacji: 238 dni

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Wszystko więc, co byście chcieli,
żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!
Ewangelia wg św. Mateusza

 

 

 

Prosimy o pomoc i wsparcie!

 

Społeczność naszej szkoły zwraca się z gorącą prośbą do ludzi dobrego serca i dobrej woli o pomoc w uzyskaniu funduszy na zakup i operację wszczepienia stymulatora mózgu, które mogą uratować mamę naszej 6-letniej koleżanki Kingi.

U Zuzanny Górki  zdiagnozowano pląsawicę Huntingtona, która powoduje obumieranie komórek nerwowych w mózgu i ogranicza stopniowo możliwość samodzielnego poruszania się. Jedyną szansą na zatrzymanie choroby jest operacja wszczepienia stymulatora do mózgu.

Koszt operacji i stymulatora wynosi 62000 zł, rodzina niestety nie posiada takich środków.

Prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe.

Konto Stowarzyszenia:46 2490 0005 0000 4600 8805 1930 Alior Bank

tytułem: darowizna dla Zuzanna Górka

 

Artykuły

Pasowanie na ucznia klasy I G

2016-10-28

Co roku w miesiącu październiku w naszej szkole uczniowie klasy pierwszej prezentują swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym na tę okazję. Wszyscy zebrani oglądają ją z wielką przyjemnością.
Tradycją od lat jest uroczystość, w trakcie której uczniowie klasy pierwszej w obecności Dyrekcji Szkoły, Grona Pedagogicznego oraz uczniów klas starszych, składają uroczyste ślubowanie.
Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznianie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości.
Pierwszoklasiści mają  za zadanie zaprezentować się od jak najlepszej strony, co podczas tegorocznej uroczystości doskonale udowodnili.

 

Czytaj więcej o: Pasowanie na ucznia klasy I G

Pasowanie na ucznia klasy I

2016-10-28

W dniu 27 października 2016 roku w naszej szkole  odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. 
Uroczystość pasowania uczniów klasy I rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor,
która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła,
że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Lipinach..
Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej.
Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. 
Po programie artystycznym pani dyrektor uroczyście pasowała uczniów. Wychowawczyni wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia a uczniowie klasy 0, II, III oraz przedstawiciele  SU" Iskierka" i SKO wręczyli drobne upominki. 
 

 

Czytaj więcej o: Pasowanie na ucznia klasy I

Święty Jan Paweł II - Papież Miłosierdzia

2016-10-25

Tradycyjnie, jak każdego roku, w październiku, odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Papieskiego.
Była biografia naszego papieża Polaka, jego podróże, modlitwy, znane pieśni i Jego ulubiona “Barka” śpiewana przez wszystkich uczniów szkoły.

 

 

Czytaj więcej o: Święty Jan Paweł II - Papież Miłosierdzia

Spektakl Teatralny "Jaś i Małgosia"

2016-10-23

20 października uczniowie z klas 0-III obejrzeli w kinie Kosmos w Dębicy spektakl teatralny   pt. „Jaś i Małgosia" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza  z Wrocławia.
Sceniczna adaptacja ,,Jasia i Małgosi” według Jakuba i Wilhelma Grimmów nie straciła nic z tajemniczego charakteru i napięcia . To projekcja świata wymagającego zdecydowanego działania, odwagi, mądrości  i poświęcenia. Całość opowiedziana została żywym uwspółcześnionym językiem, a pełne dynamiki dialogi sprawiły, że sceny grozy przeplatały się z sytuacjami pełnymi humoru. Czytelna i pouczająca treść wprowadziła najmłodszych widzów w baśniowy urok opowieści.

 

 

 

Czytaj więcej o: Spektakl Teatralny "Jaś i Małgosia"

Spotkanie z Policjantem

2016-10-23

Spotkanie Policjanta z uczniami Zespołu Szkół w Lipinach

 

21 października uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w spotkaniu z Policjantem z Komisariatu Policji w Pilźnie. Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas O-III. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać z Policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.  Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Następnie p. policjant spotkał się z uczniami klas IV –VI oraz Ig – IIIg. Podczas spotkania pan dzielnicowy przekazał uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa: w ruchu drogowym w drodze do i ze szkoły w Internecie  w kontaktach z obcymi podczas zabawy. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Policjant poinformował także uczniów, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom. Podczas spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Poruszono również tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwem w drodze do szkoły, w szkole i w domu oraz wszelkiego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktyką uzależnień i szkodliwości społecznej.

 

Czytaj więcej o: Spotkanie z Policjantem

Przejdź do góry