Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipinach

Lipiny 1, 39-220 Pilzno

tel./fax 14-6721-174

Wycieczka do Warszawy

30-31 maja odbyła sie wycieczka uczniów naszej szkoły do Warszawy. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Planetarium, Ogrody Wilanowskie, Łazienki Królewskie oraz Stadion Narodowy. Wędrując trasą "Piłkarskie emocje" mieliśmy możliwość zobaczenia m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej wykorzystywanej podczas meczów, centrum medialnego przeznaczonego dla dziennikarzy, trybuny, zmianę murawy. Następnie udaliśmy się do hostelu i na obiadokolację. Drugi dzień również obfitował w niemniejsze atrakcje. Na początek dnia uczniowie mieli możliwość zwiedzania Sejmu.Po którym oprowadził nas Poseł Marek Rząsa. Potem udaliśmy się do Zamku Królewskiego. Następnym punktem programu było 2-godzinne zwiedzanie Starego Miasta. Spacerkiem mijaliśmy Pałac Prezydencki udając się do Grobu Nieznanego Żołnierza. Końcowym przystankiem był Pałac Kultury i Nauki.